Кількість національних парків в Україні зростає

25 февраля 2010 | 16:41
0 231

Протягом лютого 2010 року в Україні створено 5 національних парків! Так 15 лютого Президентом України були підписані укази про створення Приазовського національного природного парку, Національного природного парку «Нижньосульський» та  національного природного парку «Північне Поділля».
Згодом 23 лютого 2010 року Президент України підписав указ про створення національного природного парку «Олешківські піски». Парк знаходиться у Херсонській області на території Голопристанського та Цюрюпинського району і має загальну площу більше 8 тисяч гектарів. 
Олешківськи піски є дійсно унікальним природнім об’єктом на території не лише України, але й Європи – це найбільша в Європі пустеля. До недавнього часу «Олешківські піски» були закритим військовим об’єктом - колишнім авіаційним полігоном «Херсон». Проте протягом більше двох років туристи «Унікальної України» мали змогу відвідати це природне чудо під час мандрівки «Заповідний південь». Недалеко від Олешківських пісків розташована Олешківська січ – останнє пристанище козаків. 
Після повного вивільнення колишнього військового полігону від вибухонебезпечних предметів, що запланований до 2013 року, на території Олешківських пісків планують зробити повноцінний природній парк, а також відвести ділянку для катання на квадроциклах, проведення низки спортивних змагань. 
Того ж дня 23 лютого 2010 року Президент України підписав указ про створення ще одного природного парку «Цуманська пуща». Парк створений на території Ківерцівського району Волинської області. Територія парку складає більше 33 тисячі  гектарів. 
"Цуманська пуща" - лісовий масив, розташований в межиріччі Стира і Горині Волинської області. Створення цього природного парку має неоціниме значення для збереження мальовничої природи Волинського Полісся, охорони і примноження тутешнього унікального рослинного і тваринного світу.
Територія парку унікальна. У Цуманських лісах в результаті досліджень учених зареєстровано близько двадцяти видів рослин, занесених до Червоної Книги України. Тут є вісім видів фауни, які входять до Європейського Червоного списку тварин, а п'ятнадцять видів - до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.
До 2012 року заплановано створити на території парку повноцінний туристично-рекреаційний комплекс. Парк фінансуватиметься із державного бюджету. 
Незабаром всі ці об’єкти з’являться у туристичних маршрутах «Унікальної України».

Анна (менеджер)
  • Skype: uu-travel
  • Написать в чат